Přeskočit na navigaci

FAQ - časté dotazy - READYMALT

Je READYMALT vhodný i pro omítání?

Ne, čerstvé zdící malty Readymalt jsou vhodné pouze pro zdění. Jedná se o malty cementové, které by při použití do omítek velice pravděpodobně vykazovaly defekty ve formě trhlin.


Jak máme maltu ochránit, aby byla skutečně zpracovatelná 36 hodin?

Maltu Readymalt je nutné uchovávat v kontejnerech, které neumožní žádnou ztrátu vody (plastové nebo vyložené igelitovou folií). Tyto kontejnery (plastové vaničky o objemu cca 200 l) Vám samozřejmě v případě zájmu zapůjčíme zároveň s dodanou maltou. Dále je třeba po ukončení používání maltu důkladně zakrýt nepropustnou folií nebo zalít alespoň 4 cm vody, voda musí být před dalším použitím odstraněna. Samozřejmě kontejnery nesmí být umístěny na přímém slunci nebo vystaveny mrazu.


Půjčujete vaničky na uskladnění a přepravu malty na stavbě, za jakých podmínek?

Ano, je možné zapůjčení kontejnerů na uchovávání malty na staveništi. Pro bližší informace kontaktujte, prosím, našeho obchodního zástupce.


Jaký je rozdíl mezi zděním z malty READYMALT a maltou vyrobenou na stavbě z písku, cementu, vápna a vody?

Hlavním rozdílem je právě výroba na stavbě. V případě malt řady Readymalt není potřeba na stavbě uskladňovat žádné vstupní materiály, což významně spoří stavební prostor, není potřeba žádného strojního vybavení (míchačka), a není potřeba žádných externích zdrojů energií (elektřina a voda). Další velkou výhodou je konstantní kvalita materiálu, který je dodáván v souladu s evropskými standardy.


Za jak dlouho malta Readymalt zatvrdne po nanesení na cihlu, když je s ní možno pracovat až 36 hodin?

Malty řady Readymalt začínají tuhnout ihned po kontaktu se savým materiálem, jako například cihla nebo pórobeton. Zpracovatelnost po dobu 36 hodin je dosažena také tím, že po tuto dobu je zamezeno ztrátě vlhkosti z materiálu při uskladnění.


Do čeho mám maltu READYMALT na stavbě uložit, aby nedošlo k jejímu znehodnocení?

Nejvhodnější jsou originální kontejnery společnosti CEMEX (plastové vaničky o objemu cca 200 l), které je možné po dohodě zapůjčit. Dále je možné použít jakékoliv nádoby, které zamezují odpařování nebo odsátí vody z materiálu do uskladňovací nádoby právě po dobu 36 hodin.


Je potřeba na stavbě míchačka pro domíchání malty READYMALT?

Ne, materiál je na staveniště dopravován připravený k přímému zpracování.


Je nutná doprava malty READYMALT autodomíchávačem?

Ano, doprava je nutná autodomíchávačem. V případě jiného druhu přepravy existuje riziko ztráty deklarovaných vlastností.


Je možné objednat maltu READYMALT ve všech betonárnách?

Ano, malty řady Readymalt je možné objednat ve všech betonárnách společnosti CEMEX.